Четвърта поредна победа изкачи Нюкасъл на точка от втория (видео)

Тимът на Нюкасъл Юнайтед записа четвърта поредна победа в английската Висша лига, след като се наложи с 2:1 над Уест Бромич на своя "Сейнт Джеймсис Парк". Успехът изкачи възпитаниците на Алън Пардю на петото място в класирането с 23 точки, с една по-малко от втория Ливърпул. Така само в рамките на един месец "свраките" се изкачиха от зоната на изпадащите отбори до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Йоан Гуфран даде преднина на Нюкасъл в 36-ата минута на мача след изпълнение на корнер пред вратата на Боаз Майхил. Шола Амеоби се изстреля изключително високо и изпревари стража на гостите за високата топка, а след него Гуфран бе оставен непокрит при далечната греда и на празна врата изведе домакините напред.

Съставът на гостите успя да изравни десетина минути след подновяването на играта с красив гол на Крис Брънт. Крилото прониза Тим Крул с невероятен удар с левия крак, отклонил се в горната греда на вратата по пътя си към мрежата.

Радостта на "дроздовете" обаче бе твърде кратка. Само четири минути след красивото попадение на Брънт, Муса Сисоко отново изведе "свраките" напред със също толкова впечатляващо изпълнение. Халфът изстреля истински снаряд от 25 метра след пас на Лоик Реми и заби топката в горния ляв ъгъл зад Майхил за 2:1.