ЦСКА хвърли здрав бой на Локо - Мартин Петров вече е най-резултатният централен нападател (видео+галерия)

ЦСКА разгроми с 5:0 Локомотив (София) в мач от 19-ия кръг на "А" група и по този начин постигна най-резултатната си победа от началото на шампионата.

Голям мач за армейците направи Мартин Петров, който отново започна на върха на червената атака и оправда доверието на Стойчо Младенов, реализирайки две от попаденията за своя отбор. Така само за две срещи ветеранът в червените редици се превърна в най-резултатния централен нападател на тима със своите три гола, изпреварвайки по този показател Григор Долапчиев, Бруно Морейра, Християн Кировски и Мамади Сидибе.

Останалите попадения бяха реализирани от Чочев, Марсиньо и Гъргоров.

Задължително трябва да бъде отличен и сърбинът Неманя Милисавлевич, който се отличи с цели три асистенции.

Първата опасна ситуация в мача бе създадена от армейците. В 8-та минута Емил Гъргоров овладя топката пред границата на наказателното поле на гостите, стреля силно с левия крак, но топката профуча покрай локомотивската врата.

Постепенно натискът на домакините стана сериозен и голът в гостуващата врата не закъсня. Резултатът бе открит от Мартин Петров в 12-та минута. Това стана след груба грешка на централния бранител на Локо Сф Александър Дюлгеров, който позволи на Марсиньо да му отнеме топката. Последва пас на бразилеца към Петров и нападателят на червените вкара след отличен диагонален изстрел с левия крак.

В 16-та минута ЦСКА като по чудо не отбеляза второ попадение, тъй като малко не достигна на Менди да засече топката в празната врата след центриране от корнер. Локо отговори с бърза контраатака, която завърши с извеждащ пас на Маркиньос към Гаел, но шутът на последния бе спасен от Черни.

До края на полувремето на терена имаше само един отбор и това бе този на домакините.

В 35-та минута червените поведоха с 2:0. Марсиньо изведе Милисавлевич по лявото крило, сърбинът качи топката на главата на Чочев, който разстреля Галев.

Три минути след втория гол Янчев опита да направи преднината на ЦСКА класическа, но ударът му с десния крак мина на сантиметри покрай дясната греда на Галев.

В 42-та минута Милисавлевич мина по елементарен начин Матютю и центрира прострелно към Мартин Петров, който с изстрел по земя от 13-14 метра вкара за 3:0 за ЦСКА.

Четири минути след почивката Милисавлевич проби по лявото крило, преминавайки през няколко противникови футболисти, центрира отлично към Марсиньо и бразилецът вкара за четвърти път в железничарската врата.

Солидната преднина на червените не ги отказа да продължат да мачкат своя противник и положенията пред Галев се редуваха едно след друго. В 55-та минута Петров бе близо до нов гол, но вратаря на Локо спаси неговия шут. В 67-та минута поредна опасна атака на домакините завърши с пас на Косоко към Долапчиев. Младият нападател излъга вратаря на железничарите Галев, но не успя да уцели празната врата.

Пет минути след тази ситуация резултатът набъбна на 5:0. Милисавлевич центрира отляво към Косоко, той върна към Емил Гъргоров и за Бадема не бе проблем да вкара на празна врата.

До края на срещата червените имаха още няколко шанса да отбележат, а столичните железничари, в чиито редици се подвизаваха основно тъмнокожи играчи от Франция, Белгия и други страни, демонстрираха тотална липса на тактическа дисциплина и спортно-технически качества.

Все пак в края на срещата Маркиньос можеше да вкара почетен гол след като си направи двойно подаване със защитника на ЦСКА Джаксън Менди, но изстрелът му бе спасен от Томаш Черни.

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg