Литекс разби Любимец, национал с 11-то попадение (видео)

Отборът на Литекс постигна изразителна победа като гост на Любимец в мач от 19-ия кръг на "А" група. "Оранжевите" тотално надиграха новака в елита и се наложиха с категоричното 1:4.

Попаденията за тима от Ловеч бяха дело на Вилмар Джордан (32), Юрген Джазула (38), Симеон Славчев (47) и Мирослав Манолов (88). Голът на национала на България Славчев е негов 11-ти от началото на сезона.

Почетното попадение за домакините вкара Тодор Колев (59). С днешната победа Литекс съкрати разликата с първия Лудогорец на три точки, преди утрешния мач на "орлите" с Берое.

Още в 3-ата минута гостите бяха на крачка от гола. Юрген Джазула изведе Армандо Ваюши сам срещу вратаря, но Рашков спаси. В 32-ата минута "оранжевите" излязоха напред в резултата след контраатака като по учебник.

Ваюши изведе Джазула, който се освободи от опеката на своя пазач и подаде на чиста позиция към Вилмар Джордан. За нападателя не остана нищо друго освен да опъне мрежата. В 38-ата минута Джазула покачи на 0:2. Албанецът бе изведен от Симеон Славчев и не остави шанс на стража на домакините.

В самото начало на втората част Славчев окончателно сложи точка на спора. Националът си пое топката на границата на наказателното поле и с плътен изстрел разстреля Рашков.

В 59-ата минута Тодор Колев намали на 1:3, след като засече с глава центриране на Сакелариу. Секунди преди края на последния сигнал Мирослав Манолов вкара четвърти гол, след асистенция на Славчев.

ЛЮБИМЕЦ - ЛИТЕКС 1:4