Зюлте Варегем шокира Уигън в Англия

Отборът на Зюлте Варегем постигна изключително важен успех с 2:1 в гостуването си на Уигън от група "D" на Лига Европа. Гостите направиха пълен обрат в мача и взеха три точки, с които изпревариха своя съперник на втората позиция във временното класиране и дадоха сериозна заявка за класиране напред в турнира.

Уигън още рано взе преднина в резултата. В 7-ата минута Барнет с прекрасен удар от ъгъла на наказателното поле заби топката в мрежата за 1:0. В 37-ата минута обаче вратарят на домакините Николс направи сериозна грешка като се намеси лошо след наглед безобиден удар на Азар и позволи на топката да мине зад него и да се търкулне в мрежата. Гостите обаче направиха сензацията още по-голяма в 88-ата минута, когато Сила задържа една топка в наказателното поле и пусна за нахлуващия Маланда, който от движение прати кълбото в мрежата за крайното 1:2.

С този успех Зюлте Варегем излезе на втората позиция в класирането и посяга към класиране на 1/16-финал, като ще се нуждае само от равенство в последния си мач срещу Рубин. Уигън пък вече е трети с 5 точки и трябва да търси задължителна победа срещу Марибор и да се надява на добро развитие в другия мач, ако иска да продължи напред.

УИГЪН - ЗЮЛТЕ-ВАРЕГЕМ - 1:2
1:0 - Барнет (7)
1:1 - Азар (37)
1:2 - Маланда (88)