Валенсия сломи "испанския" Суонзи

Отборът на Валенсия спечели минимално с 1:0 гостуването си на Суонзи в двубой от група "А" на Лига Европа. Единственото попадение отбеляза Даниел Парехо в 20-ата минута. Гол на Алваро Васкес в 45-ата не беше зачетен несправедливо. "Лос че" спечелиха групата, като вече имат четири точки преднина пред уелския тим.

Любопитното е, че Михаел Лаудруп игра с цели шестима испанци (Анхел Ранхел, Чико, Жорди Амат, Алехандро Посуело и резервите Пабло Ернандес и Алваро Васкес), с колкото и Унай Емери (Виктор Руис, Даниел Парехо, Ориол Ромеу, Хуан Бернат, Серхио Каналес и резервата Хави Фуего).

В деветата минута Ролан Лама центрира и Вилфред Бони стреля неточно с глава. В 14-ата Диего Алвеш изби лошо и Бони без малко не вкара с глава. В 17-ата нова грешка на Алвеш даде шанс на домакините, които пак не се възползваха чрез Дайър.

В 20-ата "бланкинегрос" отбелязаха при първото си положение: Даниел Парехо опъна мрежата след добавка при удар на Хуан Бернат. В 28-ата шут на Парехо облиза гредата. В 36-ата Жонас Гонсалвеш прати кълбото над целта. В 45-ата резервата на уелския тим Алваро Васкес вкара, но съдията отмени гола за несъществуваща засада. Домакините бяха ощетени.

В 50-ата Софиан Фегули не се възползва от хубаво подаване на Серхио Каналес и стреля неточно. Най-интересното в средата на второто полувреме беше суетнята около Жорди Амат, който се опита да излезе с фланелка без номер, но не беше допуснат от съдията. В 75-ата "прилепите" развиха добра контра, но Андрес Гуардадо не я завърши точно. В 87-ата Алваро преодоля Диего Алвеш, но Жереми Матийо изби от голлинията.

СУОНЗИ - ВАЛЕНСИЯ - 0:1
0:1 - Парехо (20)