Пълни отличници! Лудогорец смля ПСВ и постигна немислимото за български отбор в Европа (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец записа нова славна страница в своята история. Шампионът на България победи с 2:0 холандския гранд ПСВ Айндховен и по този начин кръг преди края на мачовете от груповата фаза на Лига Европа си осигури първото място в групата. Успех, с който до този момент нито един български клуб не може да се похвали. В герой за "орлите" в днешната среща се превърна Роман Безяк, който отбеляза и двете попадения. Словенецът се превърна в кошмар на ПСВ, тъй като не пощади противника и в първия мач, който "зелените" спечелиха със същия резултат в Холандия.

Освен със спечелените три точки, Лудогорец зарадва всички свои и неутрални запалянковци на българския футбол с доста качествена продукция. След този мач смело може да се каже, че в последните 10-15, а пък и повече години никой друг тим не е практикувал толкова привлекателен за окото футбол.

Възпитаниците на Стойчо Стоев напълно надиграха именития си опонент, като през втората част футболистите на ПСВ изглеждаха като ученички на терена. 2:0 бе най-малкото, с което гостите се отърваха, тъй като през вторите 45 минути разградчани създадоха множество скоростни и опасни атаки, които завършваха с удари към вратата и сериозни пропуски.

Двата тима стартираха доста предпазливо срещата и в началните минути головите положения липсваха. До 30-ата минута играта бе равностойна. Все пак Лудогорец имаше няколко добри възможности, но Роман Безяк, Вирджил Мисиджан и Йордан Минев сбъркаха в последния пас.

В 33-ата минута Владислав Стоянов спаси невероятно положение. Нарсинг излезе под ъгъл сам срещу стража на българите и отправи удар, но националът показа висока класа и успя да предотврати гол в собствената си врата.

Пет минути по-късно Лудогорец поведе. Христо Златински изведе Безяк на добра позиция. Нападателят се освободи майсторски от прекия си пазач и стреля. Топката влизаше във вратата, но в последния момент защитник на гостите протегна инстинктивно крака си и я прати в мрежата.

В 44-ата минута "орлите" бяха на крачка от второ попадение. Михаил Александров отправи топовен изстрел, който профуча на сантиметри от левия стълб.

Втората част на терена имаше само един тим - този на българите. ПСВ нито веднъж не застраши сериозно Владислав Стоянов. Освен това гостите допълнително улесниха задачата на напористите "орли", след като техен играч бе изгонен.

В 55-ата минута Айндховен остана с човек по-малко. Брума задържа с ръка откъсващия се Безяк и получи втори жълт, респективно червен картон.

Малко по-късно българите сътвориха най-добрата си атака, която за жалост на феновете, дошли на стадион "Васил Левски" не се увенча с гол. Жуниор Кайсара проби отдясно и подаде към Безяк. Нападателят прескочи кълбото, което попадна в Марселиньо. Бразилецът стреля с едно докосване, но не уцели очертанията на вратата.

В 72-ата минута Кайсара направи поредния си пробив по дясното крило и подаде към Безяк, който от няколко метра стреля право в ръцете на вратаря.

В 79-ата минута Безяк за втори път записа името си на светлинното табло. Кайсара направи впечатляващ пробив и сложи топката на крака на нападателя, който с лекота прониза вратата на ПСВ за крайното 2:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ПСВ АЙНДХОВЕН 2:0