Попето вдъхнови Кубан за историческа победа (видео)

Отборът на Кубан надигра убедително с 4:0 гостуващия Санкт Гален в среща от група "А" на Лига Европа. Ивелин Попов игра 76 минути и взе дейно участие в историческата първа победа за тима в европейска групова фаза. Точни за краснодарци бяха Лоренцо Мелгарехо (3 и 71), Владислав Игнатиев (54) и Шарл Каборе (90). Руският тим запазва макар и малки шансове за класиране напред.

В първата минута Соснин стреля много опасно отдалеч, но вратарят Лопар реагира точно. В третата домакините успяха да реализират след страхотно попадение на Мелгарехо. Парагваецът овладя на гърди в наказателното поле и от въздуха с мощен изстрел опъна мрежата в далечния ъгъл - 1:0. Тимът на Виктор Гончаренко игра много силно през първото полувреме, но и изпусна няколко прекрасни положения.

В 25-ата Ивелин Попов намери Сисе в наказателното поле, той изведе Игнатиев, чийто удар беше спасен. Българският национал беше сред най-дейните за руския тим и действията му изостряха сериозни нападенията. В 37-ата Попето центрира, Сисе свали с глава, но Мелгарехо не стреля достатъчно прецизно и Лопар улови.

В 40-ата Сисе шутира много мощно от 22 метра, топката се отби от лявата греда, а при добавката Игнатиев намери другата греда. Най-добрият шанс за швейцарците за полувремето дойде в 42-ата минута, но след върната назад топка силният нисък удар на Натер облиза далечната греда - аут.

И през второто полувреме руснаците продължиха да играят по-силно. В 51-ата попадение на Кубан не беше зачетено заради нарушение срещу вратаря. Само три минути по-късно Ивелин Попов нахлу и центрира към далечната греда, вратарят изби, но Игнатиев добави в мрежата.

В 71-ата пак Попето беше замесен в попадение на своите. Капитанът на България центрира от корнер, топката беше продължена и Мелгарехо отблизо вкара втория си гол в мача - 3:0. В 76-ата Ивелин беше сменен и изпратен с бурни аплодисменти от трибуните. В 90-ата Каборе отблизо оформи крайното 4:0.

КУБАН - САНКТ ГАЛЕН - 4:0
1:0 - Мелгарехо (3)
2:0 Игнатиев (54)
3:0 - Мелгарехо (71)
4:0 - Каборе (90)