Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Късен гол остави надеждата жива за Бенфика (видео)

Отборът на Бенфика стигна до драматична победа при гостуването си на Андерлехт в мач от Група "С" на Шампионската лига. Португалците победиха с 3:2, благодарение на гол на Родриго в даденото от съдията продължение. Така Бенфика запазва шансове да се класира за елиминационната фаза, но за целта ще трябва да победи като домакин Пари Сен Жермен, а Олимпиакос да не спечели у дома срещу Андерлехт.

Резултатът бе открит от домакините в 18-ата минута, когато Мбемба получи пас от Фабрис Н'Скала в наказателното поле и след като се пребори с Луизао успя да я прокара във вратата. Гостите съумяха да изравнят в 34-ата минута, когато Енцо Перес центрира от фаул и Немяна Матич засече кълбото с глава за 1:1. В 52-ата минута Мбемба имаше нещастието да отбележи за втори път в мача, но този път в собствената си врата. Нико Гайтан получи топката в наказателното поле и опита шут към вратата. Топката обаче се удари в конгоанеца и влезе в мрежата.

13 минути преди края обаче Масимо Бруно бе изведен от Антони ван ден Боре на стрелкова позиция и изравни за 2:2. Последните минути бяха особено драматични и в 88-ата гол на домакините бе отменен за засада. Мбемба прати топката в мрежата, но голът не бе признат. В следващата атака Родриго бе изведен на позиция в наказателното поле и донесе важните три точки на "орлите".

Така Бенфика се изравни с Олимпиакос на втора позиция в групата със седем точки. Гърците обаче имат предимство в директните двубои, така че за да се класират на елиминациите португалците ще трябва да победят Пари Сен Жермен в последния си мач и да се надяват Олимпиакос да не успее да направи същото с Андерлехт като домакин.

Андерлехт - Бенфика 2:3
1:0 Мбемба (18)
1:1 Матич (34)
1:2 Мбемба (52) авт.
2:2 Бруно (77)
2:3 Родриго (90)