СуперВидал прати Юве на крачка от осминафиналите (видео)

Италианският гранд Ювентус прекъсна серията си от шест поредни мача в Шампионската лига без победа, след като победи с 3:1 ФК Копенхаген пред 40 000 тифози в Торино. Звездата на вечерта на “Ювентус Стейдиъм” бе Артуро Видал (29-д, 61-д, 63), който отбеляза първия си хеттрик за “бианконерите” и въобще в своята кариера. Чилиецът бе точен два пъти от бялата точка, след което оформи крайния резултат с глава. Олоф Мелберг изравни в 55-ата минута с красив удар от въздуха.

Така тимът на Антонио Конте записа първа победа в тази кампания и се изкачи от четвърто на второ място във временното класиране на групата преди последните мачове през декември. Старата госпожа има шест точки, като изпревари прекия си конкурент Галатасарай преди гостуването в Истанбул на 10-и декември. Шампионът на Италия има нужда от точка в Турция, за да се класира на осминафиналите, където вече е Реал (Мадрид), но при поражение момчетата на Роберто Манчини ще се класират сред 16-те най-добри в Европа.

Наставникът на Юве Антонио Конте бе предпочел Мартин Касерес пред Анджело Огбона за защитата на тима. Другите двама в тройката бяха Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи. Що се отнася до халфовата линия, на пейката остана Клаудио Маркизио, докато на терена бяха Артуро Видал, Пол Погба и Андреа Пирло. Отляво бе Квадво Асамоа, а отдясно Симоне Падоин. В атаката действаха Карлос Тевес и Фернандо Йоренте.

Старши-треньорът на Копенхаген Стале Солбакен пък заложи на схема с един централен нападател - Николай Йоргенсен, който обаче бе подпомаган активно от крилата Юсеф Туту и Рурик Гисласон.

Резултатът бе открит от Артуро Видал от дузпа в 29-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на капитана на датчаните Ларс Якобсен, който извърши нарушението под натиска на Пол Погба.

Като цяло домакините не създадоха много други положения пред вратата на съперника през първата част, с изключение на един опасен удар на Погба след пас на Квадво Асамоа, който мина близо до гредата в последните минути. Гостите пък така и не организираха нещо опасно в предни позиции и предпочитаха да хвърлят всички сили в защита.

В 55-ата минута Олоф Мелберг изравни с красив удар от воле. 36-годишният защитник не се зарадва от уважение към бившия си тим, но притесненията за Юве бяха само няколко минути. Именно Мелбелрг извърши нарушение срещу Йоренте, което доведе до нова дузпа в 61-ата минута. Видал отново бе точен и даде предимство на Старата госпожа. 120 секунди по-късно чилиецът с глава взриви трибуните със своя хеттрик. Халфът бе точен този път с глава след подаване на Погба, който бе изведен отлично от Андреа Пирло. Попадението бе под номер пет този сезон в ШЛ за Видал и общо 10-то за сезона.

Видал получи заслужените аплодисменти на тифозите, както и Карлос Тевес, който продължава да няма гол от четири години в турнира, но ще има възможност край Босфора да прекъсне серията си.