Байерн удари ЦСКА и подобри рекорд на Барса, Миланов с добър мач срещу европейския шампион (видео)

Актуалният носител на трофея от Шампионска лига Байерн (Мюнхен) победи с 3:1 ЦСКА (Москва) на "Арена Химки", като по този начин записа пети успех в Група D и общо десета поредна победа в турнира. По този показател баварците стигнаха до рекорд в историята на турнира, подобрявайки досегашното постижение на Барселона от девет последователни успеха през сезон 2002/2003. Ариен Робен (17'), Марио Гьотце (56') и Томас Мюлер (65'-дузпа) изковаха победата на селекцията на Джосеп Гуардиола. Кейсуке Хонда пък вкара почетното попадение за московските "армейци" от бялата точка (62'). Българският национал Георги Миланов бе титуляр за домакините, като бе заменен едва в заключителните секунди. Бившият футболист на Литекс изигра силен мач, особено през втората час, когато на два пъти извеждаше Тошич на голови позиции.

Част от звездите на баварците - Рибери и Манджукич, както и Писаро и Шакири, изобщо не пътуваха с отбора за Москва. Алан Дзагоев и Сейду Думбия бяха големите отсъстващи за ЦСКА.

Като титуляр за гостите започна Марио Гьотце, който бе поставен на върха на атаката, Ариен Робен и Томас Мюлер действаха по крилата. Хавиер Мартинес и Тони Кроос бяха вътрешни халфове, а пред карето защитници оперираше Филип Лаам.

Ахмед Муса водеше атаката на ЦСКА (Москва), а зад него действаше Кейсуке Хонда. Зоран Тошич и Стивен Цубер подпомагаха Муса по фланговете.

"Армейците" започнаха по-добре на заснежения терен и имаха инициативата, като на два-три пъти се получиха разбърквания пред вратата на Нойер, които можеха да доведат и до гол. Още при първата си атака - в 17-ата минута, обаче баварците откриха резултата. Мюлер получи по левия фланг, центрира остро по земя в наказателното поле, където Робен от движение простреля Акинфеев с плътен удар от около десетина метра.

Неприятната новина за щаба на гостите през тази първа част бе контузията на капитана Лаам, който бе заменен принудително, а неговото място зае Тиаго Алкантара, който дебютира за Байерн в ШЛ. Последният мач на испанеца в турнира бе именно срещу сегашния му отбор - в полуфинала между Барселона и Байерн през миналия сезон.

До почивката гостите имаха още две възможности, но Данте и Мюлер не успяха да нанесат точни удари в решаващия момент. В добавеното време пък Муса бе близо до изравнително попадение.

В самото начало на втората част Хонда пропусна чудесна възможност, след като бе изведен зад отбраната на Байерн и се озова очи в очи с Нойер, но се забави много и стражът спаси. В 50-ата минута японецът пропиля още една възможност. Както и през първото полувреме, при първата опасна атака на Байерн след подновяването на играта баварците стигнаха до гол след брилянтна солова акция на Гьотце, който проби през центъра на отбраната на ЦСКА, преодоля няколко защитници и с удар с левия крак прати топката в обратния ъгъл. В 62-ата минута Кейсуке Хонда намали от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Данте. Само две минути по-късно удар на Гьотце рикошира в гредата, а след това Шченников препъна Робен в наказателното поле, което означаваше нов 11-метров наказателен удар. Томас Мюлер бе точен от бялата точка за 1:3.

В 79-ата минута Георги Миланов направи много добро центриране, поредно през тази втора част за българина, с което намери Тошич непокрит в наказателното поле, но  изстрелът на сърбина срещна напречната греда.

Байерн е на върха в Група D с 15 точки, пред Манчестър Сити. ЦСКА (Москва) остава на трето място с три точки.