Balkan Grand Prix 6

Помните ли какво направи Бербатов на тази дата преди три години?

Датата 27 ноември вероятно е сред най-запомнящите се в кариерата на Димитър Бербатов. На този ден, точно преди три години, българинът записа историческо постижение, реализирайки пет гола в един двубой - победата на Манчестър Юнайтед със 7:1 над Блекбърн. Така Берба стана едва четвъртият играч в историята на Премиър лийг, вкарал пет гола в един двубой. Преди това подобни постижения бяха записали Анди Коул, Алън Шиърър и Джърмейн Дефоу.

Българинът откри головата си сметка още във втората минута, а до края на първото полувреме се разписа още веднъж (27'). След почивката "деветката" на Юнайтед добави още три гола (47', 62', 70').