Стяуа и Шалке 04 направиха нежелано реми в Букурещ (видео)

Отборите на Стяуа и Шалке 04 не успяха да си отбележат голове в срещата помежду си от група "Е" на Шампионската лига. Двубоят в Букурещ завърши 0:0, като този резултат не бе особено желан и от двата съперника. След това равенство домакините окончателно се сбогуваха с евротурнирите, докато гостите сдадоха втората позиция в таблицата и сега ще се нуждаят от задължителен успех над Базел в последния кръг, за да продължат напред.

Шалке бе отборът, който повече търсеше гола през първото полувреме. Гостите създадоха няколко добри възможности за откриване на резултата, но Джеферсън Фарфан не бе съсредоточен пред гола и не успя да се разпише. В 44-ата минута попадение на гостите пък бе отменено, тъй като топката бе напуснала терена преди да бъде върната към Адам Салай, който я засече в опразнената врата от точката на дузпата.

За домакините пък единствената по-интересна възможност се откри пред Федерико Пиовакари, който обаче не успя да се справи с вратаря Ралф Фарман.

И през второто полувреме ситуацията на терена не се промени драстично. Гостите продължаваха да бъдат по-активни и с пропуски пред вратата на Стяуа се отличиха Бенедикт Хьоведес, Кристиан Фукс, Адам Салай и Роман Нойщедтер. През втората част обаче и домакините имаха няколко добри възможности пропиляни от Лукаш Сукала и Пиовакари.

В 86-ата минута се стигна и до една спорна ситуация след като Салай не успя да засече една топка в опразнената врата и след сблъсък със защитник се строполи на земята, но съдията прецени, че футболистът е симулирал и не посочи бялата точка.

В крайна сметка обаче никой от двата тима не успя да стигне до гол и срещата завърши при нулево реми. След него Шалке има 7 точки и заема третата позиция в класиарнето, докато Стяуа остава на дъното с 3 точки и без шанс за продължаване напред, като отборът не може да се класира дори и за Лига Европа.