Рома пак не победи, вратар отчая "вълците" (видео)

Отборът на Рома вече трети мач не може да стигне до победата в Серия "А". "Вълците" записаха трето поредно равенство в домакинството си на Каляри от 13-ия кръг на "Олимпико". Мачът завърши 0:0, а огромна вина за това има вратарят на гостите Влада Аврамов, който направи блестящ мач и отрази всичко, с което домакините опитаха да го притеснят. Римляните играха отново без контузения си капитан Франческо Тоти и явно в негово отсъствие отборът изпитва трудности в отбелязването на голове, а с това равенство Рома пропусна да се върне на върха в класирането и остава втори.

Рома доминираше още от началните минути и зареди атака след атака към вратата на съперника. В 4-ата минута Жервиньо направи страхотен пробив през петима защитници на съперника и изскочи очи в очи с вратаря, но ударът му бе спасен. Минута по-късно Майкон напредна от дасно и стреля, но над вратата. В 13-ата минута Алесандро Флоренци отправи страхотен изстрел от движение, но отново топката отлетя над напречната греда. В 19-ата минута младокът пък опита да си спечели дузпа падайки на границата на наказателното поле, но съдията не видя основание за такава. В 30-ата минута и Миралем Пянич опита точността си от далеч, но и неговият удар облиза гредата от външната страна. В 39-ата минута пък Кевин Строотман пропусна може би най-доброто положение до този момент като изскоич зад защитата, но от близо не успя да преодолее Влада Аврамов, който отново опази вратата си "суха".

Каляри пък действаше предимно на контраатаки като рядко стигаше до сериозни голови опасности. В 33-ата минута обаче гостите можеха да вгорчат живота на своя съперник след като Виктор Ибарбо отправи хубав изстрел в наказателното поле, но и Морган Де Санктис показа чудесен рефлекс и спаси.

Натискът на Рома продължи и в началото на вротото полувреме. Още в 48-ата минута Флоренци отправи страхотен удар от воле, но Аврамов с ново невероятно спасяване опази вратата си. Три минути по-късно стражът отново демонстрира невероятен рефлеск след далечен удар на Майкон. В 54-ата минута обаче гостите можеха да изненадат своя съперник, като техен гол бе отменен заради засада.

С напредване на времето играчите на Рома все повече се изнервяха и все по-трудно стигаха до добри положения за гол. Гостите се прибраха в отбрана и не допускаха сериозни опасности. В същото време в 85-ата минута при една контраатака Себастиан Ериксон пробва рефлексите на Де Санктис, който все пак с хубав плонж спаси. В добавеното време пък отново Аврамов бе герой за гостите, спасявайки страхотна възможност открила се пред Николас Бурдисо от близо.

В крайна сметка обаче мачът завърши без победител и Рома пропусна да си върне първото място в таблицата, като остава на 2-ата позиция с 33 точки и една по-малко от новия лидер Ювентус. Каляри пък се намира на 14-ото място с 14 точки.