Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 6:3

Таланти на Челси бележат за лидера в Холандия

Витес надигра с 3:0 като гост Го Ахед Ийгълс и отново оглави класирането в холандското първенство. Попаденията за "жълто-черните" бяха дело на двамата преотстъпени от Челси футболисти - Лукас Пиасон и Гаел Какута. Пиасон вкара две дузпи през първото полувреме, а Какута сложи точка на спора в 65-ата минута.

Витес е начело в таблицата с 27 точки, пред Аякс с 25. Твенте и АЗ Алкмаар делят третата позиция с по 24 точки, а Грьонинген е пети с 23. Фейенорд загуби изненадващо визитата си на Ваалвийк и остава на седмо място. Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - ПСВ Айндховен, е осми.