Дебютант нокаутира Валенсия (видео)

Елче повали с 2:1 Валенсия в дербито на областта Валенсияна и мина пред "прилепите" във временното класиране на Примера дивисион. В герой за домакините се превърна дебютантът Кристиан Ерера. 22-годишният нападател се появи като резерва в 79-ата минута и малко по-късно с хубав диагонален изстрел донесе трите точки на тима, воден от Фран Ескриба.

Валенсия за пореден път демонстрира безобразна игра в защита и е отборът с втората най-слаба отбрана в първенството. Футболистите на Мирослав Джукич имаха инициативата в големи периоди от мача и пропуснаха доста положения, а в края бяха наказани и останаха на 10-о място в подреждането.

Преди почивката гостите пропиляха няколко чудесни възможности за гол, като в това отношение се отличи централният защитник Рикардо КОща, който направи по-тррудното и от метър уцели гредата.

Елче поведе в началото на втората част след центриране на Еду Албакар и удар с глава на Фидел. Резервата Хуан Бернат изравни секунди след влизането си игра, но друга резерва донесе трите точки на Елче. В първия си мач от началото на сезона Ерера имаше нужда само от пет минути на терена, за да матира отбраната на гостите. Той получи добър пас от Феран Короминас и без да се бави простреля Диего Алвеш.

В класирането Валенсия и Елче са в групата от отбори с по 17 точки, които заемат местата между 10-о и 13-о.