Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Фиорентина преклони глава пред Удинезе (видео)

Тимът на Удинезе надви с 1:0 Фиорентина на своя стадион "Фриули" в мач от 13-ия кръг на италианската Серия "А". Попадението реализира защитникът Томас Орто в 34-ата минута.

Още в 19-ата минута халфът на Удинезе Джампиеро Пинци трябваше да напусне принудително терена заради контузия, като бе сменен от Алан Маркес. В 21-ата минута в наказателното поле на Удинезе имаше доста спорна ситуация. След грешен пас на вратаря на домакините Желко Бъркич, чилийският халф Давид Писаро подаде на Джузепе Роси, нападателят падна в наказателното поле, но реферът Паоло Талявенто прецени, че не трябва да отсъжда дузпа в полза на "виолетовите". Телевизионните повторения обаче показаха, че защитникът Данило по-скоро извършва нарушение срещу лидера при голмайсторите в Серия "А".

В 25-ата минута гостите отново застрашиха противниковата врата. Колумбиецът Хуан Куадрадо нахлу по страхотен начин в наказателното поле на Удинезе и стреля опасно, но Бъркич изби. В 28-ата минута тимът на Винченцо Монтела пак бе близо до гол. Халфът Алберто Акуилани шутира от въздуха, но Бъркич спаси. Три минути по-късно левият бек на Удинезе Габриел Силва се включи в атака на Удинезе, но слабият му изстрел не затрудни вратаря Нето.

В 34-ата минута Удинезе, малко изненадващо на фона на развитието на мача, откри резултата. След центриране от фаул отляво на вратата на "виолетовите", Роберто Перейра отклони леко топката с глава, това заблуди отбраната на тима от Флоренция и Орто почти от голлинията заби топката в мрежата зад Нето.

В 43-ата минута Куадрадо получи дълъг извеждащ пас, но не успя да обработи добре топката и Фиорентина на съумя да изравни резултата.

Пет минути след почивката наставникът на Удинезе Франческо Гуидолин направи втора принудителна смяна - този път авторът на попадението Томас Орто не можа да продължи срещата и бе сменен от Силван Видмер. Две минути по-късно домакините сътвориха опасна атака отдясно, но тя завърши с лошо центриране. В 57-ата минута пък Нето изпусна лошо топката и това даде шанс на играч на Удинезе да направи резултата 2:0, но домакините не се възползваха от открилата се пред тях възможност.

От добрата игра на Фиорентина през първото полувреме нямаше и помен през втората част, а в 80-ата минута току-що появилият се на терена за Удинезе на мястото на Антонио Ди Натале Луис Муриел можеше да сложи точка на спора. Колумбийският нападател бе изведен в отлична голова позиция, но не успя да преодолее Нето. Три минути преди края домакините отново имаха идеален шанс за гол, но Габриел Силва не успя да центрира добре и Нето се намеси решаващо, за да предотврати попадение във вратата си. Две минути след това играчите на Удинезе пропиляха нов чудесен шанс за гол, този път след изпълнение на пряк свободен удар. В последната минута Удинезе пропусна поредното голово положение и в добавеното време испанският халф на Фиорентина Борха Валеро можеше да накаже домакините, но стреля твърде слабо и не затрудни Бъркич.

Буквално в последните секунди и Силван Видмер направи невероятен пропуск за домакините, но в крайна сметка Удинезе задържа крехката си преднина в резултата и се поздрави с победа. Тимът на Гуидолин заема 11-о място в класирането с 16 точки, а Фиорентина остава на пета позиция с 24.