Виляреал затвърди четвъртото място (видео)

Отборът на Виляреал надви с 3:0 Леванте като гост в обеден мач от 14-ия кръг на Примера. Бруно Сориано (12) и Икечукву Уче (73 и 88) добавиха точките в актива на "подводницата". "Жълтите" ще останат на четвъртата позиция и след този кръг.

Още в деветата минута гостите от "Ел Мадригал" получиха дузпа. Кейлър Навас изрита явно Уче и беше изгонен с директен червен картон, което предопредели развитието на срещата. На вратата на "синьо-червените" застана резервата Хави Хименес, който не успя да спаси удара от бялата точка на Бруно.

До края на полувремето кастейонският тим не игра агресивно в нападение. Запомниха се единствено някои ефектни отигравания на Рубен Калмаче - Кани в средата на терена. В 31-ата Папакули Диоп стреля към вратата, но Серхио Асенхо улови. В 44-ата Хименес спаси шут на Бруно.

В 51-ата Ману Тригерос излезе сам срещу вратаря, но загуби спора. Седем по-късно удар на Диоп от пряк свободен удар мина над гредата. В 73-ата дойде успокоителният втори гол. Нигериецът завърши по прекрасен начин след хубав пас на Бруно. В 88-ата тимът на Марселино Гарсия Торал стигна и до трето попадение. Уче вкара със задна ножица отблизо след кратко меле и пас на Матео Мусакио - 0:3.

Снимки: Getty Images/Guliver