Спас Делев пропусна победа над Барселона "Б"

Българският нападател на Лас Палмас Спас Делев пропусна победата на тима си над втория отбор на Барселона от 15-ия кръг на Сегунда дивисион. Без услугите на бързака от село Ключ Лас Палмас постигна забележителен успех с 2:1 над Барса "Б" като гост. Двубоят се изигра пред близо 6000 зрители и предложи две напълно различни полувремена. В първите 45 минути домакините доминираха тотално и стигнаха до гол в 20-ата минута чрез Санабрия, който се възползва от грешка на Айтами Артилес.
В началото на втората част в игра за Лас Палмас се появи Масуд, който замени Тана. Той много раздвижи играта и обратът не закъсня. Наузет Алеман изравни в 54-ата минута , а Висенте Гомес хвърли феновете на Лас Палмас в екстаз само пет минути по-късно.
В края на мача имаше много нервни изблици и гостите от Лас Палмас останаха с девет души на терена, след като Артилес и Апоньо бяха изгонени.