Милан пак се дъни, Балотели с нов пропуск от бялата точка (видео)

Поредна грешна стъпка в Серия А направи италианският гранд Милан. Този път "росонерите" завършиха 1:1 у дома срещу Дженоа и увеличиха на пет мачовете си без победа в домашното първенство. Безсилието на хората на Масимилиано Алегри намери концентриран израз в пропуснатата от звездата на тима Марио Балотели дузпа и от уникален пропуск на Сапата в заключителните секунди. В допълнение домакините играха с човек повече през по-голямата част от мача. Равенството беше тежък удар в една седмица, в която вниманието на медиите беше изцяло приковано от случващото се в градския съперник Интер заради присъствието на новия му индонезийски собственик в Милано.

Двубоят на "Сан Сиро" започна обещаващо за домакините. Резултатът беше открит от капитана Рикардо Кака още в 4-ата минута. Бразилският маестро беше изведен сам зад защитата на гостите и с плътен удар от наказателното поле вдигна на крак зрителите на "Сан Сиро". Радостта на миланистите обаче не трая дълго. В 8-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение на Емануелсон срещу Йоанис Фетфацидис. Зад топката застана бившият футболист на Милан Алберто Джилардино, който не сгреши и направи 1:1. В 35-ата минута домакините получиха също право да изпълнят дузпа, но Марио Балотели стреля слабо в центъра на вратата и ударът му беше отразен от Матия Перин. За нарушението срещу СуперМарио пък под душа беше изпратен Томас Манфредини. Балотели пък пропуска втора поред дузпа.

Милан получи тежък удар в края на полувремето, след като заради контузия играта напусна ганайския полузащитник Съли Мунтари. На негово място в игра от първата минута на второто полувреме влезе словенецът Валтер Бирса, който имаше добри моменти, но не успя да отбележи. Смени имаше и в състава на гостите. Андреа Бертолачи замени Марио Сампиризи, а Джовани Маркезе влезе на мястото на Йоанис Фетфацидис.

Началото на второто полувреме показа как ще изглеждат вторите 45 минути - Милан отчаяно ще търси гол, а гостите с човек по-малко ще използват всяка възможност да печелят време, тъй като резултатът 1:1 напълно ги удовлетворява.

На три пъти в разстояние на минута пък вратарят на Дженоа Матия Перин се прояви добре, за да опази мрежата си от второ попадение след удари на Алесандро Матри, Кака и Марио Балотели.

Четвърт час преди края Алегри извади и последния коз от ръкава си - той пусна в игра Робиньо на мястото на Поли. Смяната не постигна желания ефект, а безсилието на футболистите в червено-черни екипи пред гола стигна връхната си точка в заключителните секунди, когато след карамбол в наказателното поле на Дженоа Сапата отблизо стреля изключително неточно встрани от вратата.

Равенството остави Милан на 11-ото място с актив от 14 т. Дженоа има 18 и заема 7-о място.