Челси взе с лекота дербито срещу Уест Хам и застигна Ливърпул (видео)

Челси победи с 3:0 Уест Хам на "Болейн Граунд" в лондонското дерби от 12-ия кръг на Премиър лийг. Благодарение на успеха тимът, воден от Жозе Моуриньо, се изравни по точки с Ливърпул и се изкачи на трето място във временното класиране. Франк Лампард откри от дузпа в 21-ата минута, а Оскар удвои до почивката (34'). Отново Лампард оформи класическата победа на Челси в 82-ата минута.

Самуел Ето'о започна на върха на атаката на Челси, след като Торес не успя да се възстанови навреме от своята контузия. Ашли Коул бе оставен на резервната скамейка, а Джон Оби Микел стартира вместо Вилиан. Джоуи О'Брайън пък замени контузения Разван Рац в отбраната на Уест Хам.

"Чуковете" започнаха активно, но в 20-ата минута Ги Демел направи огромна грешка, връщайки непохватно топката към Яскелайнен. Вратарят препъна Оскар - кристална дузпа в полза на Челси. Главният рефер Крис Фой обаче спести картона на стража на домакините. Франк Лампард бе безкомпромисен от бялата точка - 0:1. Отборът на Челси продължи да бъде безкрайно ефективен и в 34-ата минута Оскар удвои аванса на гостите. Кейхил намери от дълбочина Азар, който продължи към Оскар. Бразилецът напредна и с много хубав изстрел от границата на наказателното поле прати топката до гредата.

В 53-ата минута Кейхил засече с глава центриране на Лампард от корнер, но Нобъл изчисти от голлинията. Малко след това Оскар пропусна нова възможност да направи преднината класическа. Маига пък пропиля два много добри шанса да върне Уест Хам в мача. Осем минути преди края Лампард оформи класиката с втория си гол в двубоя, дошъл след плътен удар от около 17 метра.

Челси е не трето място с 24 точки - колкото има и Ливърпул. Уест Хам е точно над зоната на изпадащите с актив от 10 точки.