2:0 на почивката не стигна на Шалке за 3 т. във Франкфурт (видео)

С изравнителен гол за 3:3 на капитана си Бенедикт Хьоведес в 86-ата минута Шалке 04 се спаси от загуба при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата. "Кралскосините" водеха с 2:0 след първото полувреме, но през втората част се сринаха и допуснаха три попадения. Все пак в края и късметът им помогна за спечелването на точката, която ги утвърждава на шеста позиция.

С Кевин-Принс Боатенг в атака гостите набързо дръпнаха с 2:0. В 14-ата минута Йоханес Флум си заби автогол, а в 18-ата минута Жоел Матип също беше точен. Преди тях Мартин Ланиг пропусна да изведе Айнтрахт напред, след като от границата на вратарското поле стреля в аут. В 41-ата минута шансът пак обърна гръб на Флум, след като негов изстрел срещна гредата.

Високомерието на Шалке обаче беше наказано през второто полувреме. Съдбата се реваншира на Флум и в 56-ата минута той върна единия гол. След само пет минути испанският нападател Хоселу порази целта за 2:2. Отново той в 68-ата минута осъществи обрата с прецизен шут с левия крак - 3:2.

Участникът в Шампионската лига от Гелзенкирхен съумя да изравни след известна доза късмет. След пробив на Джеферсън Фарфан топката някак си достигна до Хьоведес, който прониза Кевин Трап за крайното 3:3.

Така домакините от Франкфурт остават без успех в осми пореден двубой този сезон в Бундеслигата. Освен това те имат само една победа над Шалке за първенство в последните 15 сблъсъка помежду им.