Гол след гол на Пирин - Любимец, домакините никога не са вкарвали толкова в мач от "А" група (видео)

Пирин (Гоце Делчев) разби с 5:2 Любимец, но въпреки този успех остана на последното място в "А" група след 18 изиграни кръга.

Резултатът бе открит от Иван Вълчанов, който се разписа още в 27-та секунда, но до края на първата част домакините обърнаха резултата в своя полза чрез Веселин Марчев и Любомир Гуцев.

След почивката гостите изравниха чрез втори гол на Вълчанов, но Пирин отговори с три попадения на Марчев, Лазаров и Борислав Хазуров и по този начин неврокопчани подобриха рекорда на клуба за най-много голове отбелязани в един мач от "А" група.

Срещата започна шокиращо за домакините, които позволиха на непокрития Вълчанов да им вкара гол още в 27-та секунда, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле. В 20-та минута Любимец за малко не отбеляза второ попадение. Николов отклони топката след центриране от фаул, но тя профуча покрай гредата.

Пирин изравни след гол с глава на Веселин Марчев, който в 35-та минута засече центриране от фаул на Лазаров. Минута преди края на първото полувреме неврокопчани осъществиха пълен обрат след гол с глава на Любомир Гуцев.

Втората част започна с два пропуска на Огнянов и Шоколаров, чиито изстрели бяха отразени по великолепен начин от стража на Пирин Абди Абдиков.

В 67-та минута обаче нищо не бе в състояние да спаси неврокопчани, когато Иван Вълчанов засече топката с глава след центриране от корнер и изравни резултата.

Домакините не се стъписаха от този факт и в 75-та минута Веско Марчев отново ги изведе напред след силен шут по земя. Само 120 секунди по-късно домакините покачиха на 4:2, когато Лазаров реализира останал сам срещу вратаря.

Любимец можеше да се върне бързо в срещата, но Огнянов нацели греда в 80-та минута.

В 82-та минута резервата Хазуров вкара пети гол за своя тим след изстрел от десетина метра, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на Любимец за крайното 5:2.