Живко Миланов и Том се пречупиха в края (видео)

Отборът на Том пропусна добра възможност да продължи изкачването си в класирането на руската Премиер лига. След изненадващата победа над Локомотив (Москва) в миналия кръг, Живко Миланов и компания се отлепиха от дъното и се надяваха да повалят и друг от тимовете с претенции - Рубин. Въпреки силната си игра, Том отстъпи с 0:1. Единствения гол в мача на стадион "Труд" отбеляза Сергей Кисляк в 80-ата минута, а домакините завършиха срещата с човек по-малко след червен картон на Павел Голишев в 63-ата минута.

Рубин се представя много под очакванията в първенството и днес записа едва петата си победа и втора на чужд терена. Съставът на Курбан Бердиев беше лишен от много от основните си футболисти, но успя да измъкне трите точки в Томск и вече е на 10-о място с 20 точки. Том пък е на 13-а позиция с 12 точки.

Домакините започнаха по-напористо и създадоха няколко разбърквания в наказателното поле пред Сергей Рижиков, но можеха да се окажат в ролята на догонващи в 12-ата минута, когато само навременната реакция на Петер Вашек попречи на Александър Рязанцев да открие резултата. Том веднага отвърна с диагонален изстрел на Кирил Панченко, преминал покрай вратата.

Панченко още веднъж беше близо до гола в 26-ата минута, но Рижиков спади удара му с левия крак. Последва нова добра атака на Том и шут на Павел Игнатович, който се отби от гредата. В 30-ата минута Владислав Кулик надскочи Живко Миланов и с глава също стреля в гредата. До края на полувремето битката се водеше в средата на терена и двата отбора не успяха да стигнат до голови ситуации.

След почивката Кулик стреля опасно от границата на наказателното поле, но Вашек се разтегна и изби в ъглов удар. В 63-ата минута домакините останаха в намален състав заради безразсъдна постъпка на Павел Голишев, който фаулира грубо Бибрас Натхо и получи червен картон. Малко след това Панченко пропусна нова добра възможност да открие за Том. Нападателят отправи хубав удар с глава, но Рижиков отново се намеси решително.

С 10 човека за домакините бе трудно да се противопоставят на по-класния си съперник и въпреки отличните намеси на Вашек, в 80-ата минута Рубин стигна до така необходимия гол. Стражът на Том спаси удар на Кулик, но пръв до топката се добра Сергей Кисляк, който от няколко сантиметра нямаше как да сбърка.