Страхотен Левски разпиля Литекс и върна ентусиазма на "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Левски върна ентусиазма по трибуните на стадион “Георги Аспарухов” след разгром с 4:1 над Литекс в 18-ия кръг на “А” група пред близо 6000 зрители.

В герой за “сините” се превърна Орлин Старокин, отбелязал два красиви гола (11,73). Даниел Димов (3) и Кевин Брю (51) също се разписаха, а Вилмар Джордан бе точен за съперника в 61-ата минута. Гостите удариха две греди през първата част, а домакините една след почивката. Тимът на Антони Здравков постигна девета победа, като така се изравни на третото място с Локомотив (Пловдив) с актив от 31 точки. “Оранжевите” пък останаха на второ място с 37 точки след третата си загуба и общо четвърта поред на “Герена” в родния елит.

Треньорът на Левски Антони Здравков направи само една промяна в състава, като заложи на Кевин Брю за сметка на наказания Мирослав Иванов.
Сектор "Б" показаха нов 30 метров транспарант: "Синовете на Апостола", като направиха хореография с балони и транспаранти:"Левски София - Нашият живот - Нашата любов - си само ти"!
Още във втората минута Ларсен Туре изпусна сам срещу Евгени Александров, който изби. При последвалия корнер Александров отново изби удар на Туре, а Даниел Димов при добавката откри с третия си гол този сезон.
Гостите веднага започнаха да търсят изравнителен гол, като защитата на "сините" лесно се пропукваше, но липсваше последното подаване пред Пламен Илиев.
В 11-ата минута Орлин Старокин удвои с хубав удар от въздуха, след като засече центриране на Владимир Гаджев. Попадението е негово първо на "Герена" със синята фланелка и общо трето за клуба.
Генков можеше да направи 3:0 две минути по-късно, а Юрген Джазула нацели горната греда в 16-ата минута от шест метра.
Цецо Генков пропусна да засече още едно добро центриране пред Александров.
В 25-ата минута Джордан с глава също удари горната греда над Илиев. До края на първата част липсваха голови положения.
Втората започна ударно за "сините". Кевин Брю стреля силно от 23 метра, топката рикошира във Васил Божиков на Литекс и спря в мрежата за 3:0. Това е негов първи гол за клуба.
Още в следващата атака Илиев спаси вратата си от гол, след като изби в корнер изстрел на Джордан, останал сам срещу него.
Брю пропусна да направи 4:0 в 58-ата минута. Мирослав Манолов замени Момчил Цветанов и секунди по-късно Вилмар Джордан, сам срещу Илиев, намали. При гола на "оранжевите" вратарят на домакините се контузи, след като Джордан го настъпи с двата крака и бе заменен от Горан Блажевич.
Страховит удар на Родригес от фаул бе избит в корнер от Александров, а при последвалото центриране в 73-ата минута Старокин с технично изпълнение изправи трибуните на крака с втория си гол в мача.
Димитър Макриев замени Генков, а Владимир Гаджев бе санкциониран с жълт картон и ще пропусне гостуването на Черно море другата седмица поради наказание.
Старокин бе изпратен с аплодисменти от феновете на "Герена" при смяната му с Пламен Димов в 83-ата минута.
Гредата спря Макриев от пети гол за Левски в 89-ата минута. Синята седмица засече с глава отлично центриране на Нуно Пинто, но топката се отби в лявата греда на гостите.
Феновете на "сините" и играчите на отбора празнуваха заедно победата пред Сектор Б секунди след последния съдийски сигнал на Георги Кабаков.
Привържениците на отбора за първи път от дълго време си тръгнаха от "Герена" доволни от победата с голям резултат над пряк съперник и добра игра.
Другата седмица столичани гостуват на Черно море, докато Литекс гостува на Любимец.