Лудогорец напомпа мускули за ПСВ с красива игра и сериозен бой над Локо Пд (видео)

Отборът на Лудогорец постигна изразителна победа над Локомотив (Пловдив) в мач от 18-ия кръг на "А" група. Шампионът на България се наложи с категоричното 3:0 и по този начин натрупа допълнително самочувствие за срещата с ПСВ Айндховен в четвъртък.

При победа или равен българите ще завършат на първо място в групата. Попаденията за "орлите" в днешния двубой реализираха Вирджил Мисиджан (24), Михаил Александров (42) и Роман Безяк (77).

Възпитаниците на Стойчо Стоев доминираха през всичките 90 минути. Футболистите в зелено демонстрираха бърз и разнообразен футбол, с доста захождания и центрирания по крилата, който се понрави на публиката.

От своя страна пък гостите от Пловдив бяха доста бавни и тромави, и рядко минаваха центъра. Локомотив не успя нито веднъж да застраши сериозно вратата на Владислав Стоянов. Гостите записаха 2-3 удара, които попаднаха право в ръцете на националния страж.

Още с първия сигнал Лудогорец се настани в противниковата половина и атаките към вратата на "смърфовете" заваляха. В 10-ата минута Михаил Александров направи сериозен пропуск.

Футболист на гостите върна топката към своя вратар, но крилото на "орлите" пресече паса и премина Йордан Господинов. Останал на празна врата Александров уцели десния стълб.

В 24-ата минута звездата на Лудогорец - Вирджил Мисиджан се възползва от грешка на стража Господинов и Мартин Камбуров, и с техничен удар с вътрешната част на ходилото прати кълбото в мрежата за 1:0.

Острите набези на "орлите" не спряха дотук. В 40-ата минута Жуниор Кишада отправи опасен изстрел, но Господинов успя да избие в корнер. В 42-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Мисиджан изведе Жуниор Кайсара, който подаде към Александров. Фланговият играч стреля с едно докосване и покачи на 2:0.

През втората част очевидно Стойчо Стоев бе дал указания на своите играчи да намалят темпото, предвид предстоящия мач с ПСВ Айндховен в четвъртък. Домакините започнаха да задържат топката в собствената си половина и по-рядко поглеждаха към вратата на Господинов. Въпреки това разликата в класите отново пролича и Лудогорец бе по-добрият тим.

В 77-ата минута участникът в групите на Лига Европа сътвори красива атака. Марселиньо изведе по дясното крило Кайсара, който без да се бави намери Роман Безяк. Нападатателят бе заел добра позиция в наказателното поле и от няколко метра не остави шанс на Господинов за крайното 3:0. В минутите до края мачът се доиграваше и на терена не се случи нищо интересно.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО ПД 3:0