Осасуна изплува с късен успех над Валядолид (видео)

Отборът на Осaсуна измъкна трудна, но ценна победа в гостуването си на Валядолид от 14-ия кръг в Примера дивисион. Памплонци стигнаха до минимален успех с 1:0 с късен гол на резервата Ойер Санхурхо в 84-ата минута, но така излязоха над зоната на изпадащите.

Срещата бе равностойна с положения и пред двете врати. Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха първи до откриване на резултата, като на два пъти Хави Гера изпусна страхотни възможности. Първо в 63-ата минута той засече една топка от точката на дузпата, но с невероятно спасяване Андрес Фернандес опази вратата си. След това в 79-ата минута Гера отново не успя да отбележи от близо. Така се стигна до 84-ата минута, когато при една контра Емилиано Арментерос центрира от ляво, вратаря излезе неразчетено и позволи на Ойер да отбележи в опразнената врата с глава и да донесе успеха на гостите с 0:1.

С тази победа Осасуна събра актив от 13 точки и излезе на 15-ата позиция в класирането. Валядолид пък вече е 17-ти с 12 точки в актива си.