Зенит се изложи сериозно (видео)

Лидерът в руската Премиер лига Зенит падна у дома с 0:2 от гостуващия Ростов в първа среща от 17-ия кръг, играна в Санкт Петербург. Виталий Дяков (18) и Тимофей Калачов (39) хвърлиха бомбата. След поражението тимът на Лучано Спалети може да бъде застигнат от преследвачите Локомотив (Москва) и Спартак (Москва), които изостават с три точки, но имат и мач по-малко.

Домакините започнаха срещата по-силно, но не успяха да се възползват от две добри положения. В осмата минута Роман Широков беше много близо до гол, но прехвърляйки Плетикоса, прехвърли и вратата. В 11-ата защитата на гостите пак се пропука - Александър Кержаков нацели греда след добра комбинация с Андрей Аршавин и Широков.

В 18-ата Ростов изненадващо поведе в резултата. Неуспешен опит за изкуствена засада позволи на Дяков да отбележи. В 26-ата Калачев удари напречната греда при втората изгодна възможност за аутсайдера в срещата. В 32-рата Хълк стреля над гредата от 28-метров фаул. В 39-ата гостите попариха "Петровский" с втори гол. Калачов беше оставен сам и удвои.

Второто полувреме започна с шанс пред Дзюба за трето попадение. Зенит изглеждаше много объркан и играеше трудно и в двете фази на играта. До края на мача опитите на Хълк и компания останаха напразни.

Ростов записа едва шестата си победа от 17 срещи и се качи до осмото място.

Снимка: "Спорт Експрес"