Иван Колев с 9 точки срещу ЗАКСА

Политехника Варшавска (Варшава) загуби от гостуващия ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) в първия мач от седмия кръг на мъжкото първенство на Полша.  Столичани отстъпиха пред именития си гост с 0:3 (15:25, 20:25, 21:25) след 86 минути игра.

Българският волейболист Иван Колев бе сред титулярите на Политехника и в трите гейма от срещата и завърши с 9 точки (1 ас, 7 атаки, 1 блокада) като втори по резултатност измежду съотборниците си.  Той записа и 31% добро посрещане

Другият българин в ПлусЛигата – Николай Пенчев, и неговият Асеко Ресовя (Жешув) гостуват на предишния тим на пловдивчанина - Ефектор (Келце), утре, 23 ноември, от 19:00 б.в.

Победата изведе ЗАКСА на първото място във временното класиране с 15 точки, но и с един изигран мач повече от втория Ястжембски Венгел (Ястжембе-Здруй), който е с 14 точки, и от третия Ресовя, който е с 13.  Политехника е на предпоследното единадесето място с 6 точки от две победи и пет загуби.