Безапелационен Литекс преди мача с Левски

Литекс не остави никавки шансове на третодивизионния Созопол и след убедителна победа с 6:0 в реванша се класира за 1/4-финалите за Купата на България. Първата среща в Созопол бе завършила 2:1 в полза на оранжевите, а крайното 8:1 от двата мача говори красноречиво за разликата между двата тима. Оранжевите изиграха реванша сериозно и дисциплинирано, а при повече концентрация можеха да се поздравят и с още 3-4 гола в актива си. Албанецът Ваюши даде тон за разгрома с нов гол-красавец, до края на мача сънародникът му Джазула заби 2 попадения, а по веднъж се разписаха Джордан, Манолов и Ванжер.

Наставникът Златомир Загорчич излезе с оптимален състав и по-голяма част от основните си играчи. Той не можеше да разчита на възстановяващите се от травми, както и на младежките национали Симеон Славчев, Илия Миланов и Румен Руменов.

Още в 9-та минута Армандо Ваюши откри резултата с красив гол. Албанецът пое топката и от 30 метра я оплете неспасяемо в мрежата. Малко след това Джордан се засуети и отблизо не успя да вкара, а в 16-та минута Миро Манолов с плътен шут нацели страничната греда, но при добавката и Ванжер не сполучи.

В 29-та минута Юрген Джазула изпълни прецизно пряксвободен удар от двайсетина метра и покачи на 2:0. Четири минути по-късно колумбиецът Джордан получи топката в пенала и я насочи технично в ъгъла за 3:0.

Веднага след почивката авансът на домакините стана отчайващ. Пробив на Божиков отляво завърши с центриране в наказателното поле, където страж и защитник на Созопол първоначално парираха ударите, но накрая Миро Манолов се оказа най-съобразителен и вкара за 4:0.

В 63-та минута бразилецът Ванжер нахлу мощно по левия фланг и с плътен диагонален шут направи резултата 5:0 за ловчанлии. Литекс не спря да атакува до края и в 84-та минута многоходова комбинация завърши с пас към Джазула, а албанецът хладнокръвно реализира за 6:0.

Следващата официална среща на Литекс е срещу Левски на "Герена".

ЛИТЕКС – СОЗОПОЛ  6:0

1:0  Армандо Ваюши 9