Италия изпусна Нигерия в юбилея на Прандели (видео)

Италия и Нигерия направиха зрелищно 2:2 в контрола, която е част от подготовката на двата тима за световното първенство догодина. Приходите от срещата, домакин на която беше стадион "Крейвън Котидж" в Лондон, ще отидат за жертвите на тайфуна във Филипините.

Джузепе Роси даде аванс на Италия в 12-ата минута, но до почивката Брайт Дайк и Шола Амеоби обърнаха резултата в полза на "суперорлите". В началото на второто полувреме Емануеле Джакерини се разписа за 2:2, а после на два пъти гредите спасиха нигерийците.

Мачът бе под номер 50 за селекционера на Италия Чезаре Прандели. Под негово ръководство "Скуадра адзура" е допуснала 11 загуби, като любопитното е, че 8 от тях дойдоха в приятелски мачове.

Това бе и втори мач между Италия и Нигерия след осминафинала помежду им на САЩ 94, когато италианците спечелиха с 2:1 след продъления и два гола на Роберто Баджо.

Титуляри в атаката на "адзурите" бяха Джузепе Роси и Марио Балотели, а зад тях действаше Антонио Кандрева. Даниеле Де Роси не успя да се възстанови от контузията си и не попадна дори сред резервите. На вратата застана Салваторе Сиригу от Пари Сен Жермен, а в халфовата линия си партнираха Емануеле Джакерини, Тиаго Мота и Рикардо Монтоливо.

За "суперорлите" в предни позиции беше Шола Амеоби, а повечето звезди, начело с Емануел Еменике и Ахмед Муса, се появиха чак след почивката.

Срещата започна с опасен удар от фаул на Виктор Моузес, но първи до попадение стигнаха италианците. В 12-ата минута Балотели комбинира с Джузепе Роси, който простреля Аустин Ежиде и вкара първия си гол за националния отбор след пауза от две години. Нигерийците се опитаха да отговорят веднага, но халфът на Лацио Оджени Онази пропусна да изравни.

Джакерини и Монтоливо вършеха добра работа в средата на терена за Италия, а удар на крилото на Съндърланд мина на сантиметри от целта. В 35-ата минута Амеоби центрира, Брайт Дайк надскочи Мануел Паскуал и се разписа за 1:1. Малко по-късно африканците дори поведоха, като този път Амеоби от воле не остави шансове на Сиригу.

До края на полувремето се запомни хубав рейд на Балотели между трима защитници, но Ожиде спаси изстрела на СуперМарио.

Веднага след почивката Джакерини изравни след хубаво подаване на Кандрева, а невероятен пропуск на резервата Марко Пароло попречи на "адзурите" да вкарат трети гол. Балотели и Алесио Черчи също демонстрираха неточен мерник, а за Нигерия най-близо до гола беше съотборникът на Георги Миланов в ЦСКА (Москва) Ахмед Муса.

В последните минути Италия притисна съперника и удар на Алесандро Диаманти от фаул срещна гредата, а Балотели направи поредния си пропуск. Нов шанс се откри и пред Пароло, но Винсент Ениеама блокира удара на футболиста на Парма.

ИТАЛИЯ - НИГЕРИЯ 2:2 (1:2)