Селби е шампион в Антверпен след обрат срещу О'Съливан

Световният номер 2 в снукъра Марк Селби навакса изоставане от 1:3 фрейма и в крайна сметка постигна победа с 4:3 срещу действащия световен шампион Рони О'Съливан на финала на турнира от Европейския тур в Антверпен, Белгия. Това е първа титла за Веселяка от Лестър през тази сезон, като той си заслужи шампионския чек за 25 000 евро.

О'Съливан започна добре финалния двубой и с брейк от 74 точки в първата партия си спечели овациите на около 1200 човека в "Лото Арена". Вторият фрейм бе решен след игра по цветовете и Селби изравни. Ракетата отново излезе напред в резултата след брейк от 54 точки за 2:1, а малко по-късно измъкна и четвъртата партия на съперника си. При изоставане от 1:3 Селби сякаш покачи нивото на концентрацията и резултатността си. Той записа серии от 52 и 61 точки за 2:3. Балансът в резултата бе върнат след сенчъри брейк от 126 точки. В решаващия седми фрейм О'Съливан пръв получи шанс сред топките, но сгреши черна топка от оригиналната й позиция при актив от 36 точки и бе наказан за това. Селби реализира серия от 77 точки и така се поздрави с крайния успех в мача.

"Всеки път, когато човек играе срещу Рони, трябва да е на върха на възможностите си, заяви Марк Селби. - От 1:3 започнах да играя доста по-добре. Не се предадох, но честно казано не очаквах да имам шанс в последния фрейм."

"Не обичам да губя, но това е част от спорта, коментира Ракетата. - Предстоят още турнири и се надявам да стигна до титла. Наслаждавам се на големите мачове срещу трудните съперници, това е най-важното за мен", допълни О'Съливан.