Еми Николова с 11 точки, Конеляно се класира на 1/4-финал за Купата на Италия

Италианският Имоко Волей (Конеляно) с Емилия Николова постигна втора победа за Купата на Италия и се класира за 1/4-финалите. Пред 3300 зрители в "Пала Верде" "черните пантери" се наложиха с 3:1 (25:16, 25:17, 13:25, 25:20) над ИХФ Волей (Фрозиноне), като им бяха достатъчни само два гейма, за да си гарантират преминаването в следващия кръг.

Емилия Николова направи 11 точки (1 ас, 3 блока, 47% ефективност в атака), но в игра само в първите два гейма. Заради лек мускулен проблем треньорът Марко Гаспари предпочете да не рискува и я смени за третата и четвъртата част.

Най-резултатна бе Кристина Барчелини с 21 точки (1 ас, 2 блока). Валентина Тироци добави 14 точки (2 аса, 1 блок).

За гостите от Фрозиноне се отличи бившата националка Симона Джоли с 21 точки (2 блока), а Вероника Анджелони добави 16 точки (3 аса, 3 блока).

"Жалко за контузията на Николова", коментира след мача треньорът на Имоко Волей Марко Гаспари. "Тя получи проблем в лесния бедрен мускул, да се надяваме, че няма нищо сериозно и че ще може да бъде отново на терена още в следващите ни мачове - в сряда за първенството или в събота за мача за Суперкупата в Пиаченца", добави специалистът.

В сряда, 20 ноември Имоко Волей приема Робур Тибони (Урбино) в изтеглен мач от четвърти кръг на шампионата заради мача за Суперкупата на Италия в събота.

На четвъртфиналите ще играят 5-те отбора, които преминат 1/8-финалите, носителките на Купата от миналия сезон Ребеки Нордмеканика (Пиаченца) плюс най-добрите два отбора в края на първия полусезон в Серия А1, които не са се класирали до тогава.