Джокович върна надеждата на Сърбия - равенство на финала за "Купа Дейвис"

Световният номер 2 Новак Джокович запази надеждите на Сърбия да стигне до трофея на турнира за "Купа Дейвис" (неофициално световно отборно първенство по тенис) в Белград. Джокович победи Томаш Бердих с 6:4, 7:6(5), 6:2 за 2:41 часа и изравни резултата 2:2 срещу защитаващия титлата си отбора на Чехия. Кой ще вземе трофея ще се реши след последния сингъл между Душан Лайович и Радек Щепанек по-късно днес.

Новак Джокович изигра труден двубой срещу Бердих, но успя да спечели, след като направи 3 пробива от 12 възможности. Сърбинът наниза 12 аса срещу 10 за Бердих. Представителят на домакините спечели първия сет, след като стигна до пробив в 10-ия гейм. Във втората част играта бе равностойна. В тайбрека Бердих поведе с 5:4, но след това Джокович спечели следващите три поредни гейма и взе аванс от два сета. Третата част започна отлично за сърбина, който направи пробив още в първия гейм. След това взе сервис гейма на съперника си за 5:2 и стигна до успеха в ас, сервирайки за мача.

За Джокович това бе 24-а поредна победа, както и 17-а в общо 19 мача срещу чешкия тенисист. Така Сърбия запази шансове да спечели втори трофей в турнира за последните три години.

Финал на турнира за Купа "Дейвис" (неофициално световно отборно първенство по тенис) в Белград:
Сърбия - Чехия - 2:2
Новак Джокович - Томаш Бердих - 6:4, 7:6(5), 6:2