Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Нелеп автогол на играч на Берое във взривоопасен мач прати Лудогорец на 1/4-финал (видео)

Отборите на Берое и Лудогорец не успяха да се победят в мач реванш от 1/8-финалите за купата на България. Двата тима завършиха 1:1, но "орлите" продължават напред в надпреварата, тъй като преди няколко дни се наложиха над своя противник в Разград с 2:1. Здравко Илиев си вкара автогол в 4-ата минута, а Венци Христов изравни четири минути преди края на първата част.

Напрежението от първия двубой и безпрецедентната вандалщина, която извърши група от 30-40 ултраси на Берое ден преди срещата, даде отражение на играта на двата тима. Мачът бе доста груб и футболистите често лежаха по терена. Не случайно главният съдия вдигна цели десет жълти картона и спести още поне 4-5.

Като изключим попаденията, головите положения пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка. Все пак гостите от Разград повече може да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като Кишада и Стоянов не съумяха да се разпишат останали сами срещу стража Караджов.

В 90-ата минута Берое можеше да стигне до пълен обрат и да докара мача до продължение. При меле в наказателното поле, в което участие взе и Караджов, топката попадна на главата на Веселин Пенев. Футболистът на домакините стреля към вратата, но последна преграда пред гола се оказа Александър Барт.

Срещата стартира с попадение в полза на разградчани още 4-та минута, когато Здравко Илиев си вкара куриозен автогол. Жуниор Кишада направи опит да подаде към Марселиньо, но Игор Джоман се хвърли и чукна леко топката, след което Илиев се я забоде в мрежата. В 41-ата минута Венци Христов се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и с удар от въздуха прати кълбото в мрежата на Иван Чворович за 1:1.

През вторите 45-минути играта още повече се накъса и голяма част от времето мина в лежане на играчите по терена. В 72-ата минута Лудогорец все пак загатна за своя стил и успя да създаде смислено нападение. Марселиньо изведе Кишада сам срещу Иван Караджов, но нападателят стреля в аут.

В следващата атака Елиаш отправи топовен шут, но Чворович бе заел добра позиция и успя да избие в корнер. В 86-ата минута Марселиньо изведе Иван Стоянов очи в очи със стража на "заралии" Караджов, но бившият футболист не успя да уцели вратата от няколко метра.

В самия край на срещата Пенев стреля с глава, но топката не намери целта, тъй като Барт бе застанал на правилното място и парира удара. По този начин крайният резултат 1:1 се запази и Лудогорец се класира на 1/4-финал.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1