ЗАКСА обърна СКРА Белхатов с 3:1 в дербито на Полша

Вицешампионите на Полша от ЗАКСА (Кендженджин-Козле) обърнаха у дома СКРА Белхатов с 3:1 (22:25, 25:20, 25:19, 25:21) в дербито от 6-ия кръг на полската Plus Liga.

Волейболистите на ЗАКСА поведоха в първата част с 15:12 последваха 4 поредни точки на гостите. Два поредни аса на Мариуш Влазли и двойна блокада донесоха успеха на СКРА Белхатов в първата част с 25:22.

Вдъхновени от успеха в първия гейм волейболистите на СКРА Белхатов поведоха с 5:1 в началото на втората част. Последваха 6 поредни точки за домакините от ЗАКСА и домакините на свой ред поведоха със 7:5. СКРА стигна до 8:7 при първото техническо прекъсване, но после се разигра полския национал Гжегож Боциек. Възпитаниците на Себастиан Швидерски спечелиха втората част спокойно с 25:20.

ЗАКСА поведе още в самото начало на 3-ата част. Разликата нарасна до 5 точки при 21:16. Домакините спечелиха третата част 25:19.

Волейболистите на ЗАКСА дръпнаха с 5:1 в началото на 4-ия гейм, но благодарение на силна игра и ас на Войчех Влодарчик СКРА изравни при 7:7. Гжегож Боциек и компания обаче не позволиха обрат и спечелиха и 4-ата част с 25:21.

Гжегож Боциек стана най-резултатен с 26 точки (1 ас, 3 блока, 49% ефективност в атака), Дик Коой добави 22 точки (2 аса). Марчин Мозджонек добави 9 точки (6 блока).

Войчех Влодарчик се отличи с 12 точки за СКРА, а Карол Клос добави още 11 точки. Мариуш Влазли записа само 10 точки (2 аса, 2 блока, 21% ефективност в атака).

Така ЗАКСА записа 4-та победа от началото на сезона и поведе в класирането с 12 точки. СКРА Белхатов допусна втората си загуба и с 11 точки е 4-ти във временното класиране.

ЗАКСА (КЕНДЖЕНДЖИН-КОЗЛЕ) - СКРА БЕЛХАТОВ 3:1 (22:25, 25:20, 25:19, 25:21)

ЗАКСА: Павел Загумни 1, Юри Гладир 10, Дик Коой 22, Гжегож Боциек 26, Михал Ручяк 7, Марчин Мозджонек 9 - Пьотър Гацек-либеро (Доминик Витчак 1, Даниел Люис, Войчех Ференс 1)
Старши-треньор: Себастиан Швидерски
СКРА БЕЛХАТОВ: Мариуш Влазли 10, Карол Клос 11, Анджей Врона 4, Николас Уриарте, Стефан Антига 9, Войчех Влодарчик 12 - Павел Заторски-либеро (Даниел Плински 4, Самюел Тюиа 8, Факундо Конте 1, Алекса Бърджович, Йежи Кониечни)
Старши-треньор: Миге Анхел Фаласка.