Чили направи за смях Англия на "Уембли" (видео)

Чили победи Англия с 2:0 в контрола, играна на "Уембли". И двата гола за южноамериканците отбеляза крилото на Барселона Алексис Санчес. Той откри резултата в 7-ата минута с глава, а в продължението на мача удвои, след като технично копна топката покрай Фрейзър Форстър. Чилийците бяха по-добрият отбор и показаха, че имат потенциал да се представят силно на световното първенство догодина. В същото време Англия разочарова и неслучайно феновете изпратиха тима на Рой Ходжсън с освирквания.

Интересното е, че в последния мач между двата отбора Чили отново победи с 2:0 в контрола, и отново като гост.

Селекционерът на "трите лъва" направи цели осем промени в сравнение със състава, който победи Полша в последната световна квалификация. На вратата започна дебютантът Фрейзър Форстър от Селтик, а за първи път с екипа на националния отбор се появиха и футболистите на Саутхамптън Адам Лалана и Джей Родригес. В отсъствието на Стивън Джерард Франк Лампард изведе Англия с капитанската лента.

Срещата започна с две разбърквания пред вратата на Клаудио Браво, но в 7-ата минута гостите изненандващо поведоха. Въпреки ниския си ръст Алексис Санчес засече с глава центриране от левия фланг и простреля Форстър. Попадението позволи на чилийците да заиграят с голямо самочувствие, а домакините допускаха доста грешки. Чак в 20-ата минута Клаудио Браво трябваше да се намесва след удар от фаул на Лампард.

До края на полувремето гостите продължиха да доминират, но и Англия пропусна две положения чрез Джеймс Милнър и Адам Лалана.

Многото смени след почивката не прмоениха хода на мача. Чилийците си подаваха хладнокръвно и търсеха пролуки в английската защита, а домакините страдаха от липса на идеи при изграждането на атаките си. Така се стигна и до петата минута на добавеното време, когато грешка на Гари Кейхил доведе до бърза контра и красив гол на Алексис.

Англия ще има шанс да се реваншира пред феновете си още следващата седмица, когато на "Уембли" приема Германия.

АНГЛИЯ - ЧИЛИ 0:2 (0:1)
0:1 А. Санчес (7)
0:2 А. Санчес (90)