Томис на Мартин Стоев спечели дербито на Румъния

Бившият селекционер на националния отбор на България Мартин Стоев и неговият Томис (Констанца) спечелиха дербито на 6-ия кръг в румънската Дивизия А1. Андрей Жеков, Владислав Иванов, Дмитрий Бахов и съотборниците им се наложиха категорично вкъщи над лидера в класирането Волей Мунисипал (Залъу) с 3:0 (25:15, 25:17, 25:22) в мач, игран снощи.

По този начин шампионите на Румъния изместиха Залъу от първото място в класирането. Момчетата на Мартин Стоев имат 15 точки след 5 победи от 5 мача и с мач по-малко, колкото имат и волейболистите на Залъу, но след 5 победи и 1 загуба. В следващия 7-ми кръг Томис гостува на СКМ У (Крайова). Срещата е в събота (16 ноември) от 15,00 часа българско време.

Първият гейм започна напълно равностойно до 7:7, след което последва серия от сервиси на Андрей Жеков и резултатът стана 14:7. В крайна сметка домакините взеха спокойно гейма с 25:15. Шампионите продължиха с добрата си игра и във втората част, като дръпнаха с 12:10. Последваха силни минути в атака на Дмитрий Бахов и Констанца увеличи преднината си до 17:10. Воденият от Стоев тим запази предимството си до крайното 25:17. Третият гейм бе най-равностоен. Томис поведе с 2-3 точки в началото и независимо от усилията на Залъу запазиха разликата до края - 25:22 и 3:0.

Снимка: telegrafonline.ro