Лудогорец няма спирачка - "орлите" пречупиха 10 корави беройци в 1/8-финал за купата (видео)

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 Берое в първи мач от 1/8-финалите за купата на България. В 22-ата минута Иво Иванов изведе гостите напред в резултата, а в даденото за първата част продължение Козмин Моци изравни. Победното попадение бе дело на Михаил Александров в 60-ата минута. В 74-ата минута Пламен Крумов изрита без топка Христо Златински и получи директен червен картон.

За първи път като титуляр в състава на Лудогорец се появи младежкият национал Георги Терзиев, който до скоро се възстановяваше от тежка контузия.

Гостите от Стара Загора първи имаха повод за радост. Иво Иванов с глава изведе гостите напред в резултата в 22-ата минута, след като се възползва от центриране от корнер. Първоначално главният рефер Александър Костадинов показа центъра, но после се отметна от решението си, тъй като страничният съдия му сигнализира.

Секунди по-късно Костадинов все пак реши да зачете гола, който в крайна сметка бе напълно редовен. В 33-ата минута Лудогорец имаше отличен шанс да изравни. Марселиньо напредна мощно през центъра и изведе като по конец сам срещу вратаря Роман Безяк.

Нападателят овладя топката, но стреля непохватно с левия крак и кълбото излезе в аут. В даденото за първата част продължение, Козмин Моци се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след центриране от корнер прати топката с глава в мрежата за 1:1.

Втората част стартира с опасна ситуация пред вратата на гостите. Светослав Дяков изведе Безяк на добра позиция, но ударът на тарана попадна право в ръцете на Иван Караджов. Така се стигна до 60-ата минута, когато Михаил Александров попадна в прегръдките на своите съотборници.

Юношата на ЦСКА излъга майсторски защитник на Берое и с прецизен удар по диагонала не остави шанс на Караджов за 2:1. Малко по-късно "орлите" сътвориха бърза атака, която завърши с шут на Жуниор Кишада, който профуча на сантиметри от десния стълб.

В 74-ата минута Пламен Крумов извърши голяма глупост като изрита без топка Христо Златински и получи директен червен картон.

До края на срещата "орлите" диктуваха събитията на терена и успяха да създадат няколко добри положения. Завършващият удар на офанзивните играчи обаче често им изневеряваше и поради тази причина резултатът на светлинното табло остана непроменен.

Реваншът между двата тима е тази неделя в Стара Загора. Берое ще бъде без своя треньор Петър Хубчев, който днес бе изгонен от резервната скамейка заради реплики към съдията.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:1