Отново финал Джокович - Надал

Защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) се класира на финал на последния за годината турнир на АТП, с награден фонд 6 милиона долара, след като победи с 6:3, 6:3 Станислас Вавринка (Швейцария). Във финалния мач той ще срещне Рафаел Надал (Испания), който се наложи със 7:5, 6:3 по-рано през деня над сънародника на Вавринка - Роджър Федерер. Сърбинът, който загуби своето първо място в ранглистата на АТП през месец октомври, беше прекалено силен за Вавринка в Лондон и успя да спечели своята 14-та поредна победа над 28-годишния швейцарец. Джокович срещна затруднения само в началото на срещата, но успя да постигне пробив в осмия гейм на първия сет, завършен с прекрасен ас при 6:3. Вавринка, който участва за първи път на финалния турнир на АТП в Лондон, се държа на ниво през втората част, но загуби рано сервис гейм и не успя да го възстанови, а Джокович спечели 21-и пореден мач.