Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0 /почивка/

Фиорентина остави Сампдория сред изпадащите

Фиорентина постигна труден успех с 2:1 на собствения си стадион "Артемио Франки" над Сампдория и остави гостите от Генуа в зоната на изпадащите. Успехът дойде благодарение на два ранни гола на Джузепе Роси през първото полувреме. Първият падна в 11-та минута от дузпа, отсъдена за фаул на Гаетано Берарди. Роси бе точен и в 17-та минута, когато порази целта с удар от разстояние.

Маноло Габиадини се разписа за гостите почетно в 75-та минута. До края на мача футболиститена Сампдория имаха още две възможности за гол, но не успяха да си тръгнат поне с точка от Флоренция.