Ювентус диша във врата на Рома след бой над Наполи (видео)

Шампионът Ювентус разгроми Наполи с 3:0 в голямото дерби от 12-ия кръг на Серия А. Така "бианконерите" се доближиха само на 1 точка от лидера Рома във временното класиране. Столичани завършиха днес 1:1 у дома със Сасуоло и това допълнително нажежи страстите преди дербито в Торино. И ако първото попадение в мача остави съмнение за засада, то следващите две на торинци бяха истински шедьоври.

Още в първата минута Ювентус стигна до гол чрез Фернандо Йоренте. При попадението остана съмнение за засада, но все пак то беше зачетено. До гола се стигна, след като преди това след силен удар на Пол Погба вратарят на гостите Хосе Рейна извади топката в ъглов удар. При последвалото центриране топката попадна у Йоренте, който я вкара в мрежата.

След спорното попадение Ювентус продължи да бъде много активен и създаде още няколко опасности пред вратата на Наполи само в рамките на първия четвърт час.
В 20-ата минута Игуаин напомни за себе си. Той овладя с гръб към вратата една топкана границата на назателното поле, обърна се и стреля, но встрани от целта. Сънародникът му Тевес не остана по-назад, но и неговият изстрел не порази мрежата на Наполи.

В 33-ата минута Лоренцо Инсиние овладя технично една топка в наказателното поле на Ювентус, финтира бранител и стреля опасно, но топката мина встрани от вратата.

Отговорът на домакините не закъсня. В 37-ата минута Йоренте беше близо до отбелязване на второто си попадение в мача, но беше изпреварен от стража Рейна непосредствено преди да засече топката с глава.

В 63-ата минута Наполи стигна до едно от най-чистите си полежения в мача. След далечно центриране отляво на наказателното поле, Пол Погба изпусна Марек Хамшик, който стреля мощно, но му липсваше малко точност, за да порази вратата на Буфон. В ответната атака до подобна опасност се стигна и пред вратата на Наполи, а с пропуск се отличи Артуро Видал.

В 74-ата минута превъзходството на Ювентус се материализира чрез фамозен гол от фаул на Андреа Пирло. Ветеранът в състава на "бианконерите" прати топката в мрежата с мощен удар от около 30 метра, като топката описа невероятна парабола.

Това обаче не беше всичко в този мач. Точно десет минути преди края Пол Погба направи резултата класически. Французинът получи топката пред наказателно поле, вдигна си я и с удар от въздуха направи отличния в този мач Рейна отново безпомощен. Резултатът се запази до края и с последния съдийски сигнал публиката на "Ювентус Стадиум" изпадна в екстаз. При определено стечение на обстоятелствата Ювентус може да оглави класирането още в следващия кръг.