Нова звезда на германския футбол изгрява в Щутгарт - смълча Фрайбург с два гола (видео)

Щутгарт срази Фрайбург с 3:1 като гост в последния двубой от кръга в Германия. С два идентични гола впечатли 17-годишният нападател Тимо Вернер, който дава заявка да се превърне в една от звездите на Бундеслигата. "Швабите" изненадаха домакините с два гола за две минути в началото. Първо в 9-ата минута Ведад Ибишевич беше точен за 1:0, а секунди след това Вернер смълча трибуните след отличен пробив по лявото крило.

През втората част играчите на Фрайбург, може би основателно, претендираха за две дузпи, но реферът Феликс Цвайер не беше на тяхното мнение. Отборът на Кристиан Щрайх върна шансовете си в 78-ата минута. Влезлият току-що Майк Ханке намали на 1:2 с първото си докосване на топката. Четири минути по-късно обаче Вернер отново се оказа неудържим за защитата в червено и отново направи Оливер Бауман безпомощен, оформяйки крайното 3:1 в полза на Щутгарт.

Вернер дебютира за бившия отбор на Красимир Балъков това лято в мач срещу Ботев (Пловдив) от турнира Лига Европа. Младокът набързо се превърна в титуляр, като има 10 участия в Бундеслигата, в които е вкарал три гола и е асистирал за други два.

Днешната победа, първа за Щутгарт от 29 септември насам, изкачи отбора до осма позиция. Фрайбург пък остава под чертата със само един успех.