Валенсия пак крета на "Местайя" (видео)

Отборът на Валенсия се провали отново пред собствените трибуни на "Местайя" след равенство 2:2 срещу Валядолид в двубой от 13-ия кръг на Ла Лига. "Бяло-виолетовите" на два пъти повеждаха чрез Хави Гера (9) и Алкатрас (50), но попадения на Дорлан Пабон (29) и Софиан Фегули (75) поделиха точките.

В четвъртата минута вратарят на гостите от "Хосе Сорийя" Диего Мариньо закъсня и извърши явно нарушение. Дузпа и жълт картон за вратаря, като съдията можеше и да покаже червения цвят. Евер Банега изтърва дузпата, като прати топката около метър над гредата.

"Бяло-виолетовите" на Хуан Игнасио Мартинес успяха да открият резултата. Жилберто Алкатрас центрира и Хави Гера матира Висенте Гуаита след силен удар с глава от 11 метра. Даниел Парехо (20) и Евер (21 и 27) пропуснаха преди Дорлан Пабон да изравни.

В 29-ата фланговият футболист шутира от 28 метра, като имаше късмет топката да се отклони от крака на Хесус Руеда. В 34-ата Мариньо парира майсторски с крак шут на Пако Алкасер. В 37-ата отново стражът на валядолидци се справи с опит на Пабон.

Второто полувреме започна с грешка на "бяло-черния" централен бранител Жереми Матийо. В 50-ата минута френският защитник подари топката на Жилберто Гарсия - Алкатрас, който отбеляза за 1:2. "Прилепите" натиснаха в търсене на обрат. В 56-ата Даниел Парехо удари греда, а при добавката Матийо отново се провали. В 62-ата Луис Састре стреля фронтално, но над гредата.

В 75-ата тимът на Мирослав Джукич успя да изравни след действия на две резерви. Каналес центрира ниско отляво, а Софиан Фегули без забавяне насочи в мрежата. Две минути по-късно отново Каналес асистира прекрасно, но Пабон беше неточен от прекрасна позиция. До края играта беше двуостра и нов гол не падна.

Равенството остави "бланкинегрос" на девето място в подреждането. Валядолид е на 15-ата позиция.

Снимки: Getty Images/Guliver