Лудогорец помля за втори път ЦСКА - 10 000 армейци гледат спектакъла на шампиона (видео + галерия)

Шампионът на България Лудогорец изнесе лекция по футбол на ЦСКА пред 10 000 армейци на стадион "Българска армия", но в крайна сметка победи червените само с 2:0. Попаденията за орлите реализираха Михаил Александров и Върдижл Мисиджан, но това бе най-малкото, с което се отърваха домакините. Разградчани пропиляха една дузина положения, а на два пъти и гредите спасиха ЦСКА след изстрели на Марселиньо и Роман Безяк.

Това беше втора лекция по футбол, която треньорът на орлите Стойчо Стоев изнася на колегата си Стойчо Младенов в рамките на няколко месеца, тъй като през август шампионите надиграха с 3:0 именития си съперник.

Гостите от Разград натиснаха домакините още с първия съдийски сигнал и положенията пред червената врата не закъсняха. В 9-та минута Мисиджан центрира отляво, но Кайсара не успя да уцели вратата след удар с глава, макар да се намираше на три метра от нея.

В 18-та минута Марсиньо стреля добре от фаул, но Владо Стоянов изби коварния шут на бразилеца.

Десет минути по-късно далеч по-добрата игра на Лудогорец даде резултат.
Михаил Александров получи отличен извеждащ пас от Марселиньо и без забавяне простреля Черни след шут по земя с левия крак за 1:0.

Голът съвсем обърка играчите на Стойчо Младенов и само късметът ги спаси от ново попадение в собствената им врата. В 34-минута орлите комбинираха добре пред наказателното поле на ЦСКА, последва шут на Дяков, който профуча покрай лявата греда.

В 40-та минута Черни прояви блестящ рефлекс и спаси пореден удар, този път на Мишо Александров.

В края на първото полувреме домакините се активизираха и в 44-та минута Морейра опита да изненада Владо Стоянов от малък ъгъл, но стражът на гостите изби в корнер.

Втората част започна с нов гол за Лудогорец. В 49-та минута Марселиньо получи пас малко след центъра на терена, преодоля Джаксън Менди и Фо Поре, след което стреля технично с десния крак, топката се отби в лявата греда и попадна в Мисиджан, който хладнокръвно я пусна покрай Черни за 2:0.

Малко преди второто полувреме Кайсара проби отдясно и центрира от аутлинията към Марселиньо, който от 5-6 метра с летящ плонж изпрати топката над вратата.

В 55-та минута главният рефер Георги Йорданов заплаши, че ще прекрати срещата. Причината за това бе канонадата от бутилки, която полетя към терена по посока на падналия на тревата защитник на гостите Александър Барт. Бранителят бе там, тъй като резервата Мамади Сидибе му стъпи с бутоните върху гърлото. Обстановката обаче бързо се нормализира и до края на срещата нямаше повече ескалация на напрежение.

За това спомогна и играта на орлите, които наложиха тотално превъзходство над своя противник.

В 78-та минута Кайсара центрира отдясно към Безяк, който стреля с глава, Черни успя да докосне топката и предотврати трето попадение в своята врата, тъй като тя се отби в лявата греда.

Три минути преди края на редовното време Лудогорец за пореден път "скри топката" на ЦСКА. След няколко къси подавания между Иван Стоянов и Ешпиньо, последва подаване към набралия скорост Бургзорг, който се откъсна очи в очи с Черни, но стреля в аут.

Така, след тази загуба ЦСКА изостана на цели 11 точки от днешния си противник, който продължава да е лидер в "А" група и на осем зад втория Литекс.