Мъките на Милан нямат край и срещу последния

Закъсалият италиански гранд Милан продължава да се мъчи по терените на Серия "А". Днес командата на Масимилиано Алегри завърши 0:0 при гостуването си на последния Киево, като 18-кратните шампиони показаха много безлична игра в града на Ромео и Жулиета. Двата състава завършиха мача с десети души, след като опитните Рикардо Монтоливо и Серджо Пелисиер видяха червения цвят в края на двубоя.

"Росонерите" започнаха срещата с един чист нападател напред - Алесандро Матри, който заместваше наказания голмайстор Марио Балотели. И в този мач обаче бившият играч на Ювентус бе бледо копие на славните си предшественици с №9 в миланския гранд. През първото полувреме гостите от Ломбардия създадоха няколко опасни разбърквания пред вратата на домакините, а асът Кака отнесе 4-5 здрави ритника. От своя страна "летящите магарета" имаха чисто положение в 17-ата минута. Удар на Марсело Естигарибия обаче срещна гредата.

След почивката "червено-черните" натиснаха съперника си, но пък Киево изпусна да открие резултата малко след подновяването на играта. Резервата Перпарим Хетемай не успя да вкара топката в опразнената от Кристиан Абиати врата и да угорчи тифозите от Милано и вицепрезидента на Дявола Адриано Галиани, който бе на трибуните. Малко по-късно Урби Емануелсон пробва рефлекса на Кристиян Пуджони, но стражът на веронци изби коварния му изстрел с една ръка. Последваха още 2-3 опасности пред вратаря на Киево, но той и отбраната пред него се справиха с тях.

Милан продължава да губи точки, а бъдещето на Алегри начело на тима става все по-несигурно. Седемкратният европейски клубен шампион е на 11-о място в класирането на Серия "А" - на 19 точки от лидера Рома и на девет от петото място, което дава право на участие в Лига Европа.