Динамо превзе Самара (видео)

Динамо (Москва) измести шампиона ЦСКА (Москва) от 4-ото място в Премиер лигата на Русия. Отборът на Дан Петреску обърна с 2:1 Криля Советов като гост и събра 29 точки - с две повече от "армейците", които днес приемат Терек.

Срещата в Самара бе много трудна за гостите. Те овладяха средата на терена и създадоха няколко голови положения, но Александър Кокорин и Андрий Воронин ги пропиляха. В 20-ата минута гредата спаси стража на Криля Советов Ян Муха след удар на Кристиан Нобоа. Малко по-късно ветеранът Игор Семшов с премерен изстрел се разписа срещу бившия си тим и даде преднина на самарци.

Динамо изравни в 29-ата минута благодарение на Игор Денисов. Халфът, който не попадна сред избраниците на Фабио Капело за предстоящите контроли на националния отбор, опъна мрежата с удар от границата на наказателното поле.

След почивката Кокорин също стреля в гредата, но логиката възтържествува в 75-ата минута, когато след центриране от корнер топката стигна до Нобоа и еквадорецът отблизо я насочи във вратата.