Спас не спаси Лас Палмас от трета загуба

Отборът на Лас Палмас претърпя малко очаквана загуба от Еркулес с 1:2 в среща от 13-ия кръг на Сегунда дивисион. Бившият нападател на ЦСКА Спас Делев се появи като резерва за гостите в 80-ата минута, когато неговият тим вече беше допуснал пълен обрат. По този начин Лас Палмас пропусна отлична възможност да излезе на второ място в класирането. Домакините пък остават предпоследни, но разликата в точките с отборите пред тях е малка.

Лас Палмас поведе в 19-ата минута с гол на Маколи Крисантъс. Елдин изравни за Еркулес още до почивката, а в 47-ата минута Абдул Сисоко вкара и втори гол за домакините. Делев влезе в края на мача на мястото на Артилес.

В другите мачове днес Реал Хаен разгроми втория отбор на Барселона с 3:0, Нумансия обърна Сарагоса с 2:1, Луго и Мурсия завършиха 1:1, а Алкоркон и Кордоба не си отбелязаха голове.