Късен обрат зарадва "Сан Мамес" (видео)

Атлетик Билбао победи с 2:1 гостуващия Леванте и се изравни по точки с Виляреал на 4-ото място в Примера. Както и срещу Елче преди два кръга, баските се озоваха в ролята на догонващи, но със силно второ полувреме показаха, че е много трудно да бъдат победени на "Сан Мамес". Решаващи за успеха се оказаха смените, които Ернесто Валверде предприе на почивката. Именно влезлите като резерви Микел Рико (72') и Ариц Адурис (84') обърнаха мача в полза на Атлетик. В края Адуриц си изкара червен картон, но бе изпратенс овации от публиката.

Дебют за домакините в официален мач направи младият нападател Гийермо Фернандес (снимка 2). Той започна в стартовия състав и остана на терена до средата ан втората част. 20-годишният талант имаше чудесен шанс да се разпише още в началото, но Кейлър Навас отрази негов опасен изстрел. Икер Муниаин и Маркел Сусаета също пропиляха добри възможности пред вратата на Леванте, а в 33-ата минута Давид Барал изненадващо откри за гостите след удар на Рубен Гарсия и неубедителна намеса на Горка Ираисос.

В началото на втората част Валверде смени Муниаин и Бенят Ечабария с Адурис и Рико. Леванте можеше да поведе с 2:0, но Аймерик Лапорт изчисти от голлинията. Чак четвърт час преди края публиката на "Сан Мамес" се зарадва. Вратарят на гостите Кейлър Навас подари топката на Рико и той опъна мрежата за 1:1. В 84-ата минута Андер Итураспе центрира, а Адурис с глава донесе победата на баските.

В добавеното време Адурис се спречка с футболист на Леванте и получи червен картон, но това не развали настроението на феновете, които още не са виждали загуба на техните любимци на новия "Сан Мамес".