Норич възкръсна с обрат срещу Уест Хам (видео)

Норич успя да се отърси от тежката загуба с 0:7 от Манчестър Сити преди седмица, стигайки до пълен обрат и успех с 3:1 над Уест Хам на "Кероу Роуд". Равел Морисън (32') изведе "чуковете" напред, но Гари Хуупър от дузпа (54'), Робърт Снодграс (72') Лирой Фер (92') донесоха на "канарчетата" пълен успех.

В 13-ата минута удар с глава на Ги Демел срещна напречната греда, но в 32-ата минута гостите поведоха. Разван Рац изведе Кевин Нолан в наказателното поле, той се опита триково да стреля към вратата, но топката рикошира в краката на противников бранител. Нолан успя да догони коженото кълбо на самата аутлиния и да върне към Морисън в малкото наказателно поле. Халфът на "чуковете" прати топката в мрежата на Ръди за 0:1.

В 54-ата минута Гари Хуупър възстанови равенството, след като бе точен от дузпа, отсъдена след много неумела намеса на Юси Яскелайнен. Страхотен изстрел от дистанция на Хоусън в 71-ата минута срещна напречната греда, но само минута по-късно Норич стигна до пълен обрат след гол от пряк свободен удар на Снодграс. В добавеното време Лирой Фер оформи крайното 3:1 с удар от границата на наказателното поле.

Норич се изкачи на 15-о място с 11 точки, докато Уест Хам е на една позиция по-надолу с точка по-малко.