"Светците" влетяха в тройката след нов успех

Тимът на Саутхамптън продължава да впечатлява с изявите си и вече се намира на трето място в класирането на Висшата лига, след като постигна пореден категоричен успех, този път с 4:1 над Хъл Сити на своя "Сейнт Мерис". Пред погледа на националния селекционер на Англия Рой Ходжсън "светците" на Маурисио Почетино нанизаха три гола преди почивката, за да решат мача в своя полза.

Успехът е шести от началото на сезона за Саутхамптън, като след грешката стъпка на Челси срещу Уест Бромич, "светците" вече са трети в класирането и са на три точки от първото място.

Морган Шнайдерлин даде аванс на домакините в 16-ата минута след удар с глава, а в 30-ата Рики Ламбърт удвои аванса на Саутхамптън от дузпа. Адам Лалана направи резултата класически в 37-ата с невероятно индивидуално изпълнение, преодолявайки над 40 метра с топка в краката, за да простреля Стийв Харпър с диагонален удар.

След почивката двата тима си размениха по един гол, като първо Яник Сагбо върна едно попадение за "тигрите", а след това резервата в състава на домакините Стивън Дейвис оформи крайното 4:1 в полза на Саутхамптън след пас на Натаниъл Клайн.